Projekta kods: PEC051

Ziedot mantas

 

Talsu novadā, Ķūļciema pagastā 15 minūtēs uguns izpletās pa visu māju…

09 augustā plkst. 6.50 no rīta Santa strādājusi dārzā. Pēc labi padarīta darba sieviete iegājusi mājā, lai pagatavotu kafiju. Saimniece mēģinājusi ieslēgt elektrisko ūdens sūkni, bet tas nedarbojās, jo ierīcei bija norauts barošanas vads. Santa aizgājusi pēc izolācijas lentes, lai problēmu atrisinātu, un ieraudzījusi, ka no sadales skapja, kur atrodas drošinātāji, dzirksteļo. Viņa centusies atslēgt galveno sadales skapi, kas atrodas pie ēkas. Ar lielām mokām tas bija izdevies, tad sieviete metusies dzēst ugunsgrēku, bet bija jau par vēlu.

Pāris metru attālumā no mājas atrodas upe, bet bez elektrības sieviete nevarēja izmantot pat vienīgo sūkni, ugunsdzēsības aparāts  arī nebija. Atlika tikai stāvēt un gaidīt, kad atbrauks glābēju brigāde. Pirmie atbraukuši vietējie brīvprātīgie ugunsdzēsēji.

15 minūšu laikā uguns izplātījās pa visu māju un ēku vairs nebija iespējams glābt. No sadales skapja liesmas bija pārmetušās uz griestiem, kas apšūti ar siltinošajiem materiāliem, bija aizdegusies grīda un tapetes. Kopā ar Santu mājā dzīvoja viņas meita, mazmeita un znots.  Palikusi tikai Santas istaba un daļa no sadzīves mantām, bet viss pārējais sadedzis.

Glābējiem izdevās nosargāt saimniecības ēku, kas atrodas pāris metru attālumā no izdegušās mājas. Tagad sieviete plāno pārbūvēt vistu pajumti par dzīvojamo platību sev un tuviniekiem. Rekonstrukcijai ir nepieciešams vairākas lietas, bet kundze uzskata, ka tas būs krietni vieglāk nekā sākt no nulles.

Lai saimniecības ēku pārbūvētu par pilnvērtīgu māju, ir nepieciešams dūmvads, plīts, mēbeles, būvmateriāli .

Jau tagad Santa grib pateikties daudziem atsaucīgiem cilvēkiem.

Jebkurš, kas vēlas palīdzēt sievietei, var  zvanīt pa labdarības tālruni 90067088 un ziedot  1,42 eiro par zvanu.