Jau saziedots:
1009.13 €

Sarmītei no Vecpiebalgas pusēs, mitekli iznīcinājis ugunsgrēks, kurš izcēlies no elektrības sadalītāja.

 

Vecpiebalga atpazīstama  Latvija  ar savu bagāto kultūras vēsturi un tradīcijām, dabas vērtībām un skaistajām ainavām. No Vecpiebalgas novada nākušas daudzas Latvijas kultūrai un sabiedrībai nozīmīgas personības – rakstnieki, mūziķi, sportisti, zinātnes un sabiedriskie darbinieki.

08 augusta 14.30 Dzērbenes pagasta Vecpiebalgas pusē Sarmītes un  viņas ģimenes mitekli iznīcinājis ugunsgrēks, kurš izcēlies no elektrības sadalītāja, kas atradās istabā. Namā intensīvi ritēja remontdarbi. Liktenīgajā dienā, brīdī, kad ugunsgrēks jau ritēja pilnā sparā, un jumts dega atklātās liesmās, ugunsdzēsēju ekipāžas vēl tikai devās ceļā uz izsaukumu.

Sarmītes  ģimenei šis gads bijis grūts. Sarmīte nevar to visu vēl tā īsti apjēgt. Dzīve liek uz pārbaudījumu. Ziemā viņas vecākais dēls pēkšņi nomira. Un ugunsgrēks izcēlās tieši tajā istabā, kurā viņš agrāk dzīvoja.

Šobrīd šķūnis ir vienīgā vieta, kur iespējams nakšņot – viņas ģimenes nams vairs nav apdzīvojams.

Vasarā, kad naktis ir siltas, Sarmīte paliks tepat, lai pieskatītu mājlopus. Doties uz pagasta piešķirto pagaidu mitekli nevar – saimniecei katru rītu un vakaru jāslauc govs. Tikmēr viņas jaunākais dēls vada uzkopšanas darbus, vedot prom pāri palikušos gruvešus un pagales, kas agrāk bija viņa ģimenes mājvieta.

Sarmītes ģimene ļoti cer uz finansiālu un materiālu (celtniecības materiāliem, dēļiem, skrūvēm, naglām) palīdzību un atbalstu. Ģimenes lielākā vēlme ir atjaunot savu māju.

Ikviens var palīdzēt ģimenei atkal nostāties uz kājām, zvanot pa tālruni 90067088. Viena zvana maksa ir 1,42 eiro.