Projekta kods: PEC052

Ziedot mantas

Īssavienojums veļasmašīnā Kocēnu pagasta ”Jaundzērvju” viensētā izraisīja pamatīgu ugunsgrēku.

Liesmas nopostīja ne tikai visu ģimenes iedzīvi, bet arī laupīja papagaiļu dzīvības.

27 augustā 2018 gada,  plkst. 15.30  īpašuma kaimiņiene netraucēti apkopa savu dārzu  līdz viņas pagalmā iesteidzās 14 gadus vecā kaimiņu šokētā meitene raudāja un kliedza, līdz beidzot spēja paskaidrot, kas īsti noticis.

Ģimenes māja tobrīd jau bija liesmās. Savukārt meitenes vecāki atradās netālu – mežā, kur bija devušies kopā ar savu sirmo suni pastaigāties. Steidzoties mājās, abi vecāki jau pa gabalu redzēja, kā ceļas dūmi.

Satiekot meitu, nebija laika izprašņāt notikušā detaļas, tāpēc mamma Kristīne sūtīja viņu taisnā ceļā pie jau atbraukušajiem mediķiem.

Ugunsdzēsējiem gāja grūti. Jau pavisam drīz aptrūcis ūdens, un tuvumā nav ne dīķa, ne upes, tāpēc nācās izlīdzēties tikai ar cisternām. Kamēr glābēji cīnījās ar liesmām, ģimeni glābšanas zonai klāt nepielaida.

Ugunsgrēks izcēlies elektrības īssavienojuma dēļ. Ģimene apzinās, ka neviens notikušajā nav vainojams, jo veļasmašīnas uzsprāgšanu nevarēja paredzēt.

Meitene kopā ar draudzeni skatījās televizoru un atradās mājas otrajā galā. Abas sajuta dūmus novēloti un, cenšoties izvēdināt sasmakušo telpu, neapzināti palīdzēja liesmām izplatīties.

Bojā gājušie papagaiļi aprakti turpat dārziņā. Kaķis pats saviem spēkiem izskrējis no mājas, laikus jūtot apdraudējumu. Ugunsgrēkā aizgāja gandrīz viss Petuškovu ģimenes īpašums.

Veiksmīgā kārtā liesmas uz blakus pagalmu nevirzījās.

Ģimenes galva – Andrejs nolēmis pašrocīgi, laika gaitā, māju atjaunot, un tas iepriecina kaimiņieni otrpus žogam, jo viņa  patiešām simpatizē un skumst, redzot viņus promejot.

Ikviens no mums var palīdzēt ģimenei atkal nostāties uz kājām, zvanot pa tālruni 90067088. Viens zvans jums maksās EUR 1,42, taču Petuškovu ģimenei jebkurš ziedojums ir ļoti nozīmīgs.