Projekta kods: PEC058

Ziedot mantas

Tērvetes novadā, pie Kroņauces,jauna, strādīga ģimene ar diviem bērniem,palika bez pajumtes.

Brīdī, kad visi iemītnieki atradās savās ikdienas gaitās, Tērvetes novadā pie Kroņauces, izcēlās ugunsgrēks, un viena jauna, strādīga ģimene, kurā aug sešus un deviņus gadus vecas meitenes, palika bez pajumtes. Tā noslēdzās viņu piecus gadus  ilgusī dzīve laukos.

Uguns no verandas uz jumtu ir pārgājis desmit minūšu laikā.

Labā ziņa ir tā, ka ne bērni, ne mājdzīvnieki nav cietuši. Ugunsdzēsēji pieļauj, ka nelaime izcēlusies no elektrības kastes.

Vismazāk mājā cietusi tā istaba, kur glabājušās nevērtīgākās lietas – apģērbs lauku darbiem un dažādi piederumi. Telpa nav izdegusi, jo bijušas aizvērtas durvis. “Visa iedzīve, visas ikdienā lietojamās lietas ir sadegušas. Arī bērnu piederumi peldēšanai, mūzikas skolai – pilnīgi viss,” stāsta Līga Mačevska, kura zaudējusi mājas.

Diemžēl īpašums nebija apdrošināts un šobrīd vajadzīgi gan naudas līdzekļi, gan noderētu fizisks spēks, lai novāktu krāsmatas un sāktu visu no jauna. Ģimenei piešķirts pagaidu dzīvoklītis. Visgrūtāk šobrīd ir saimes mazākajiem. Meitenes ik pa laikam atceras un raud. Notikušo šķiet smagi pārdzīvo arī ģimenes mājdzīvnieki. Viens no kaķiem dienu un naktī sēž uz loga palodzes un nekust ne no vietas.

Ikviens, kurš var sniegt  palīdzīgu roku Mačevsku ģimenei  atkal atgūt mājas, lai atkal nebūtu jāpārvācas , ir aicināts ziedot 1,42 eiro, zvanot pa labdarības tālruni 90067088.