Projekta kods: PEC053

Ziedot mantas

Olaines pusē māte, kopā ar divus gadus veco meitiņu, no liesmām glābās, izlecot pa logu.

Sirdi plosošu nelaimi piedzīvojusi Rita un viņas ģimene no Olaines pagasta. Ugunsgrēks izpostījis viņu māju un vairāku gadu garumā sagādāto iedzīvi.     Rita kopā ar savu divus gadus veco meitiņu no liesmām glābās, izlecot pa logu.

Divstāvu koka māja 01.10.2018 aizdegās ap plkst. 13,  brīdī, kad mājas saimniece Rita bija devusies pasnaust ar  divus gadus veco  meitiņu. Par spīti tam, ka Rita bija aizmigusi, tomēr izdevās laikus bēgt. Vēl pāris mirkļi, un tas vairs nebūtu iespējams.

Visi pārējie mājas iedzīvotāji bija izbraukuši – Ritas vīrs tobrīd strādāja, un divi pusaudžu vecuma bērni cītīgi mācījās skolā.

Nepalīdzēja ne ugunsdzēšamie aparāti, ne ūdens spaiņi, tāpēc apkārtējie vienkārši atkāpās malā un gaidīja, kas notiks. Pēc brīža ieradās ugunsdzēsēji, taču situāciju vēl ilgi kontrolēja liesmas. Uguns iznīcināja visu īpašumu, pāri nav palikušas ne drēbes, ne dokumenti, ne citas sadzīves mantas.

Kā izcēlās liesmas, varot tikai minēt, jo nekas iepriekš neliecināja par ugunsnedrošību mājā.

Ģimene pašlaik uzturas pie vecmammas, līdz vecāki spēs apjaust notikušo. Plāns turpmākajai dzīvei  pagaidām vēl nav sastādīts, jo vispirms jātiek galā ar šoku.

Šobrīd Olaines pašvaldība lemj, kā palīdzēt Ķepuru ģimenei un cik lielu naudas summu būs iespējams ziedot nelaimē nonākušajiem.

Ikviens var palīdzēt ģimenei atkal nostāties uz kājām, zvanot pa tālruni 90067088.

Viens zvans maksās vienu 1,42 eiro.